Tutvustada füüsika üldpõhimõtteid ja suurusi ning seletada füüsika fundamentaalseid seadusi mehaanikas, termodünaamikas, elektromagnetismis, optikas ja kvantoptikas ning seostada neid reaalsete protsessidega, et üliõpilased mõistaksid keerukate tehniliste probleemide olemust eri tasanditel alates lihtsatest füüsikalistest protsessidest kuni tehniliste protsessideni.
Õppeaine õpiväljundid
Ainekursuse lõpuks üliõpilane (1) tunneb olulisemaid füüsikalisi mõõtesuurusi ja nende dimensioone; (2) tunneb füüsikaliste katsete läbiviimise põhialused; (3) oskab erinevate füüsikaliste protsesside (mehaanikas, termodünaamikas, elektromagnetismis, optikas) iseloomustavaid suurusi mõõta, arvutada ning pärast tulemusi töödelda ja hinnata mõõtemääramatust; (4) oskab kirjeldada/seletada kõiki iseeneslikke protsesse mehaanikas, termodünaamikas, elektromagnetismis ja optikas; (5) seostab mehaanikat, elektromagnetismi ja optikat meid ümbritseva elukeskkonna nähtuste kirjeldamisel ning analüüsil; (6) oskab mehaanika, termodünaamika, elektromagnetismi ja optika probleeme matemaatiliselt kirjeldada, analüüsida, lahendada, tulemusi interpreteerida.
Õppeaine sisu lühikirjeldus
Füüsika üldteooriad. Skalaarid ja vektorid. Mehaanika põhimõisted ja seadused. Jõud looduses. Rakendusmehaanika elemente. Mehaanilised võnkumised ja lained. Termodünaamika põhiseadused. Elektrostaatika. Alalisvoolu seadused. Magnetväli. Elektrodünaamika. Vahelduvvool. Elektromagnetväli ja elektromagnetlained. Optika ja kvantoptika. Programmis esitatud materjal on seostatud tehniliste rakendustega.